PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 683
oceny
7,9 10 1 91683
8,5 33
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

10/10

ocenił(a) film na 10

Arcydzieło w swoim gatunku.Najlepszy western jaki kiedykolwiek oglądałem.

ocenił(a) film na 8
Krystian1984

Świetny western

Krystian1984

Ciekawa historia i dobre wykonanie.

Krystian1984

Zdecydowanie najlepszy western w historii kina.

hunter69

Zdecydowanie są dwa lepsze, ale na podium jest:

http://www.filmweb.pl/Pewnego.Razu.Na.Dzikim.Zachodzie
http://www.filmweb.pl/Dobry.Zly.Brzydki

ocenił(a) film na 9
obleh

popieram. Jest wiele znakomitych westernów choćby "za garsc dynamitu" a problem z filmami Clinta jest taki że każdy western z jego udziałem bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
skyter

Bardzo trafna uwaga! I jak wybrać ten najlepszy?? Nie jest to łatwe

ocenił(a) film na 9
Krystian1984

Dokładnie! Ponadczasowy film!

ocenił(a) film na 9
Krystian1984

To jest antywestern. Poza tym nie ma czegoś takiego jak "za garść dynamitu", jak już to "Za garść dolarów", chociaż podejrzewam że autorowi chodzi o "Garść dynamitu", który nie jest wcale taki znakomity, co najwyżej dobry.

ocenił(a) film na 9
snake_plissken84

Kurcze sorry autorze tematu! Wypowiedź jest skierowana do użytkownika skyter.

użytkownik usunięty
snake_plissken84

dokładnie to jest antywestern, ale trzeba mieć na koncie obejrzanych kilkadziesiąt westernów z lat 50, 60 żeby dojść do takiego wniosku, na szczęście pamiętam jeszcze czasy, gdy telewizja puszczała je namiętnie o 12 w niedziele na dwójce

ocenił(a) film na 9

Co racja to racja. Trzeba że tak powiem "siedzieć w tym", żeby zauważyć te moim zdaniem subtelne dla przeciętnego widza różnice. W sensie że jak ktoś ogląda np. "Przełomy Missouri" wie że to western, ale nie wie że to antywestern.

Krystian1984

Dla fanów westernów polecam również "Dobry zły i brzydki" i Tombstone- choć ma trochę niedociągnięć

ocenił(a) film na 9
janzcypru

Oo tak popieram w 100 %. To są świetne filmy.

użytkownik usunięty
janzcypru

sęk w tym, ze Dobry, zły i brzydki to właściwe antywestern, podobnie jak inne spod ręki Leone

użytkownik usunięty

:D

ocenił(a) film na 10
Krystian1984

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 10
Krystian1984

W pelni zgadzam sie co do wielkosci filmu, ale jedno mnie dziwi. Dlaczego zaden z nich nie zareagowal, gdy sie przekonali, ze prostytutka wcale nie jest tak mocno okaleczona jak sie wczesniej nasluchali?

ocenił(a) film na 10
Edna_fw

A jak mieli zareagować? Tak czy inaczej okaleczenia miała spore a jechali tam kawał drogi ,nie po to żeby wrocić z pustymi rękoma.Za zabicie 2 facetów ,mogli zgarnąć ,bardzo dużo pieniędzy a przecież Williamowi Munny raczej się nie przelewało ,patrząc na początek filmu.Druga sprawa że Munny i jego stary wspólnik to nie były(wielokrotnie sam to przypominał co robił jak był młody) dobre osoby, to byli mordercy na emeryturze a mimo wszystko i tak każdy trzymał ich stronę, oglądając ten film :)

ocenił(a) film na 10
Krystian1984

Nie chodzilo mi o to, ze nie porzucili ,,roboty". Ale zaden nawet nie wyrazil zdziwienia. Przeciez nasluchali sie o wydlubanych oczach, odcietych konczynach, itp. A tu laska miala tylko kilka sznytow na twarzy. Spokojnie dalej mogla zarabiac jako prostytutka.

ocenił(a) film na 10
Edna_fw

Nie koniecznie musieli w to do końca uwierzyć :) Jechali z nim całą droge więc mogli zauważyć że facet w swoich opowieściach np Ilu Zabił ludzi itp ponosi go fantazja :D Więc nie było żadnego zdziwienia jak ją zobaczyli i nie była w takim stanie jak z jego opowiadań..."Spokojnie dalej mogla zarabiac jako prostytutka" Tu chodziło w głównej mierze o zemste.

ocenił(a) film na 10
Krystian1984

Raczej uwierzyl, bo te sama historie opowiedzial koledze. Dopiero pozniej sie obaj kapneli, ze mlody to sciemniacz.;-) Will chcial skonczyc z przeszloscia, przeszedl przemiane i wlasnie ta dramatyczna historia go przekonala do powrotu do dawnego zajecia. Nie wiem, ale gdyby mi ktos tak nagadal i przejechalabym szmat drogi, by zastac zupelnie co innego, to bym sie wkur...zyla. A oni nic, zero reakcj. Ale film i tak swietny, a w zyciu bym sie po sobie nie spodziewala, ze powiem tak o westernie. Clint potrafi.:-)

ocenił(a) film na 10
Edna_fw

Raczej kasa plus ta dramatyczna historia go przekonała do tego by z nim jechać. Jakby stał dobrze finansowo to w tym wieku by raczej nie zaryzykował bo miał 2 dzieci i miał dla kogo żyć.

ocenił(a) film na 10
Krystian1984

W sumie, gdyby byla bardzo okaleczona, nie byloby pieknej sceny, gdy Will mowi jej, ze mimo blizn jest piekna kobieta. Te kilka zdan uratowalo ja bardziej, niz odstrzelenie tamtych 2.

Krystian1984

@Krystian1984 - Ta, jasne i żaden z trzech gości nie odważył się wypowiedzieć choć jednego zdania w stylu: "Ej, panowie, trochę nam pokolorowali tę opowieść o tej panience". No trochę logiki gościu. Przecież koleżanka nie mówi o tym, że mieli siąść i płakać, albo nagle zwrot 180 stopni i wio do domu, tylko zwykłe zdziwienie, albo komentarz, że ktoś ich zwyczajnie zrobił w bambuko, jakie każdy człowiek z minimalnym poziomem oleju w głowie wyraziłby w takiej sytuacji.

Krystian1984

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

ocenił(a) film na 9
Krystian1984

Ściślej rzecz biorąc to jest anty-western. Właśnie sobie odświeżyłem po latach. To jest naprawdę wielkie kino i nie względu na sposób opowiadania tej historii czy aktorstwo, ale ze względu na przewrotne, współczesne korespondowanie z tradycyjnym westernem, któremu ten film niejako się przeciwstawia. Właściwie to wyśmiewa się z tradycyjnego westernu pełnego superbohaterów w lateksowych wdziankach z literą S na piersi. Punkt po punkcie obala mity i niemal każdy aspekt tradycyjnego westernu parodiuje, tudzież kwestionuje jego założenia. A jednocześnie film Eastwooda sam pozostaje westernem, ale takim jakby dwupłaszczyznowym, albo dwustronnym, albo dwulicowym. Kwestionuje western, ale sam nim pozostaje, jakby mówiąc: tak, westerny zwykle były głupie, ale mam do nich sentyment. Opowiem o głupocie westernu, ale językiem westernu, pozostając w tym gatunku. Niesamowite. Bywały różne anty-westerny, ale żaden w tak przenikliwy sposób nie skwitował głównego nurtu tego gatunku. Ten film zrobił to bez litości, bez przebaczenia, ale z owym sentymentem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones