PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 969
ocen
7,9 10 1 91969
8,5 34
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Polecam filmy w których Clint Eastwood wykreował swoją postać, którą możemy zobaczyć w "Bez
przebaczenia":
"Za garść dolarów"
"Za kilka dolarów więcej"
"Dobry, zły i brzydki"
W tych wszystkich filmach Clint jest taki sam, niezmienny. A "Bez przebaczenia" jest ich finałem i
bez wątpliwości arcydziełem.

ocenił(a) film na 10
Kyle007

Aha i nie może zabraknąć "Niesamowity jeździec".

ocenił(a) film na 8
Kyle007

Nie mówiąc o Gran Torino.

użytkownik usunięty
Dima98

No i oczywiście seria 'Brudny Harry', 'Za wszelką cenę' oraz całkowicie odmienna rola w 'Co się wydarzyło w Madison County'. Dodać można jeszcze 'Ucieczka z Alcatraz' (taki pierwowzór Skazanych na Shawshank) :)

użytkownik usunięty

Rzeka tajemnic, za wszelka cenę

użytkownik usunięty
Kyle007

Na Linii Ognia
Tylko Dla orłów

ocenił(a) film na 7
Kyle007

Hmm naprawde myślisz, że we wszystkich filmach Clint grał jedną postać? W trylogii był tym "Dobrym" i raczej nie zabijał kobiety i dzieci jak postać z "Bez przebaczenia". To ciekawe, ale osobiście oglądając film nie czułam aż takiego powiązania.

ocenił(a) film na 10
ayla_ilayla

Oczywiście że tak, a co do kobiet i dzieci:
-w filmie jest powiedziane że William "Bill" Munny wykoleił pociąg w którym były kobiety i dzieci, to może być zwykła plotka, po za tym wykolejając pociąg nie musiał być w pełni świadomy że są tam kobiety i dzieci. Może to był pociąg towarowy, lub militarny a kobiety i dzieci znalazły się tam przypadkiem (nie wiem, może żona jakiegoś wysoko postawionego żołnierza się tam znalazła po znajomości).
Tak to sobie tłumaczę, bo nie chce mi się wierzyć że ten człowiek dopuścił by się takiego czynu.
A w ostatniej scenie "Bez przebaczenia" przyznaje się do zabijania kobiet i dzieci żeby wzbudzić strach - z resztą nie jest człowiekiem któremu zależało by na tym co inni o nim myślą. Scena wyglądała by żałośnie gdyby dialog wyglądał następująco:
"Jesteś William Munny z Missuri - zabójca kobiet i dzieci" - "To nie prawda!", lub "Nigdy bym tego nie zrobił", albo "Nie wiedziałem..."
Ja też inaczej bym nie powiedział będąc w jego sytuacji, pamiętajmy że miał łącznie 8 naboi (ze śrutówki i rewolwera) a był tam cały zastęp szeryfa i parę innych osób i więc musiał zrobić tak żeby nasrali w gacie i uciekli...

ocenił(a) film na 7
Kyle007

Masz dużo racji szczególnie w sprawie tego, że mógł przyznać się by wzbudzić strach.
Cóż, ja zawsze wyobrażałam sobie, że Dobry odjeżdza z workami złota, a potem kupuje jakąś farmę albo zakłada interes. Choć na pewno ciężko się ustatkować gościowi który lubi tylko forse, cygaro i dobrą przygodę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones