PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 858
ocen
7,9 10 1 91858
8,5 33
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Świetny film, ale jezeli oglada sie go po raz 2, 3, 4 to czeka sie tylko na to, zeby Clint wreszcie wszedl do tej knajpy i powiedzial: "Kto jest właścicielem tego sracza?"

ocenił(a) film na 8

Powiedział też: "Tak, jestem Bill Munny i zdarzało mi się zabijać kobiety i dzieci. Prawdę mówiąc zabijałem wszystko co chodzi i na drzewa nie ucieka. A teraz zabiję ciebie." : )))))))
Ale nie tylko dla tej sceny warto ten film oglądać po raz kolejny, naprawdę warto!

ocenił(a) film na 10
Trickster

A na koncu " I jeśli jeszcze raz ktoś skrzywdzi jakąś k..wę , to wróce i wybije was skurwiele do nogi" - to była wersja bez cenzury. Emitowana na TCM. Pozdrowienia dla fanów tego filmu, w którym chociaż można usłyszeć pare przeklenstw to jest to jeden z tych filmów które dają do myślenia.

użytkownik usunięty
Harry

A moje ulubione to tekst Boba Anglika: "Niechaj was wszystkich skosi zaraza! Nie macie prawa ani moralności! A wy, kurwy, nie macie zasad ani honoru! Nic dziwnego, że wyjechałyście do Ameryki. . . bo w Anglii by was nie chciano! Dzikusy! Banda dzikusów! Niech was szlag trafi!"
I jeszcze słowa Williama Munny: "Teraz wychodzę! Zabiję każdego, kogo zobaczę! Jeśli ktoś strzeli zabiję go, jego żonę i przyjaciół. A także spalę mu dom!"
Mel

A moje ulubione dialogi są wygłaszane przez Małego Billa czyli wielkiego Gene Hackmana;) "-Zapewniam pana, że opisałem wszystko zgodnie z relacjami naocznych świadków. -Swiadków? -Tak. -Takich jak sam Kaczor? -Książe. -Dla mnie Kaczor." Hehe, wogóle cały dialog dotyczący książki "Książe śmierci" jest niesamowity;) Albo ten: "-Gdyby Corky miał dwa kolty, zamiast długiego kutasa, broniłby się do końca. -Chwileczkę... Anglo-Bob zabił go kiedy nie miał... -Bob nie czekał aż Corky'emu odrośnie dłoń. Podszedł do niego bardzo wolno ...bo był urżnięty... i wpakował mu kulę w wontrobę." Wiem, że są to zdania wyrwane z kontekstu ale ten kto oglądał zaskoczy o co chodzi a dla mnie są to prawdziwe perełki;);)
Fajnie, że Akademia doceniła kreację Hackmana... Zresztą dostał chyba za tę rolę wszyskie nagrody jakie kiedykolwiek wymyślono;);) i wszystkie zasłużenie... Eastwood ma wielki talent do prowadzenia aktorów, zapewne dlatego, iż sam jest aktorem. Pod wodzą Clinta Oscary zgarnęli Penn, Swank, Robbins, Freeman... No i oczywiście Hackman dla którego kolejna rola we "Władzy absolutnej" okazała się kolejną wielką kreacją. To chyba tyle. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones