PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 963
oceny
7,9 10 1 91963
8,5 34
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Po obejrzeniu tego filmu mam mieszane odczucia. Momentami mnie nudził, miałem wrażenie, że film męczy się sam sobą. Przed obejrzeniem "Bez przebaczenia" zapoznałem się z trylogią "Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej", "Dobry, zły i brzydki". W skrócie Trylogia dolarowa zrobiła na mnie o wiele lepsze wrażenie. Zdaję sobie sprawę, że "Bez przebaczenia" i wcześniej wymienioną trylogię dzieli ponad 20 lat i z założenia to miał być trochę inny western, w którym zamiast po prostu zabijać dla pieniędzy, główny bohater skupia się trochę bardziej na swoich przeżyciach wewnętrznych wynikających z utraty ukochanej, całokształt wypada średnio. Ponadto sama historia o okaleczonej prostytutce zdaje się być trochę naciągana.
Mam świadomość, że niektórzy widząc reżyserie i obsadę, a konkretnie Clinta Eastwooda i Morgana Freemana już na starcie dają filmowi 8 przed obejrzeniem, jednak moim zdaniem "Bez przebaczenia" na taką notę nie zasługuje.
Poza tym w filmie brakowało mi nieco westernowego klimatu.
Pisząc odpowiedzi proszę pamiętać, że to tylko moja osobista opinia.
Zapraszam do dyskusji :)

ocenił(a) film na 10
Eclipse_1

Ten film to gra na emocjach. Jak w to nie wejdziesz, to Ci nie zagra. Strzelanina w barze, po tym wszystkim, jak znajdziesz w sobie troche empatii...

Eclipse_1

Też na początku miałem mieszane uczucia i wiele lat go nie oglądałem w całości ale dopiero po 2 dekadach go doceniłem mając może 33 lata. Bo też w między czasie wychodziło mnóstwo dobrych filmów . Ale po latach obejrzałem go przypadkiem w całości i mi się spodobał. Czyli trzeba dojrzeć do niektórych filmów.
Film ma bardzo fajne dialogi i czarny humor oraz aktorów ale uwaga ...tutaj bardzo ważny jest lektor, bo widziałem kilka wersji i niektóre są schrzanione. Ogólnie zaszokowało mnie to że jest już dość starym filmem, a wydawało mi się że był nakręcony jakoś w 2001 r. Ale ten czas leci...

Eclipse_1

nie mozesz wysiedziec na filmie? MASZ PROBLEM Z PROSTATĄ/ZWIERACZEM. IDŹ DO UROLOGA/PROKTOLOGA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones