PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 92 080
ocen
7,9 10 1 92080
8,5 34
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia



Nie ma w nim taniego efekciarstwa, fajerwerków i niepokonanych bohaterów odjeżdżających na swoich rumakach w stronę zachodzącego słońca. Brakuje również tej wirtuozerii znanej z wielokrotnie przywoływanych na forum westernów Leone. Jest za to pełna dojrzałość reżyserska Eastwooda. Jest prawdziwe aktorstwo z krwi i kości. Jest fabuła mówiąca o istotnych kwestiach: poszanowaniu ludzkiego życia i godności, przemijaniu pewnej ery oraz ludzi będących na straconych pozycjach. Film jest gorzki, szorstki ale i liryczny (motyw muzyczny naprawdę wzrusza) z prawdopodobnie najbardziej pesymistyczną wizją dzikiego zachodu ukazaną w kinie. 8/10.

ocenił(a) film na 8
crusing24

Oj zgadzam się jak najbardziej dla mnie to jeden z tych westernów które zapamiętam ze względu na ten specyficzny oryginalny klimat.Do tego podobało mi się bardzo to że wyśmienity twórca i aktor czyli Clint Eastwood stworzył coś wychodzącego poza nam znany schemat,ten western jest jednym z najbardziej dojrzałych westernów jakie w życiu widziałem ode mnie mocne 8.5/10.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
DemiaN

Też się zgadzam, nigdy nie przepadałem specjalnie za westernami, ale oglądając film Eastwooda prawie wcale nie odczuwałem, że to ten gatunek. To raczej dramat moralny odziany w szaty westernu:)

ocenił(a) film na 8
crusing24

100% się zgadzam i podpisuję....

ocenił(a) film na 8
andpol

Mało porywający ... dramat psychologiczny ... o poszanowaniu ludzkiego życia i godności ... przekorne podsumowanie Westernów ...

ocenił(a) film na 9
crusing24

Dla fanów filmu polecam serial deadwood. Podobny klimat i w ogóle.

ocenił(a) film na 8
crusing24

"..i niepokonanych bohaterów odjeżdżających na swoich rumakach.."
A Bill na czym odjeżdża na końcu filmu? Na osiołku? ;)

ocenił(a) film na 8
berni_

W stronę zachodzącego słońca na pewno nie odjechał:P A, pokonani byli w gruncie rzeczy tam wszyscy, nawet ci w pewnym sensie, którzy przeżyli...

ocenił(a) film na 8
crusing24

PS: Zapomniałeś dopisać SPOILER:p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones