PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 963
oceny
7,9 10 1 91963
8,5 34
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

to w takim razie dolar musiał mocno podupaść i stracił na wartości. Tak mi się wydaje.

nudecroft

W skrócie: w 1900 uncja złota kosztowała 20,67, w lipcu 2011 1831. Czyli za 1000$ w 1900 można było kupić 48,4 uncji, a w 2011 zaledwie 0.5 uncji. 1 uncja to 28,35 grama.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolar_ameryka%C5%84ski

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Zgadza się, Dolar amerykański notował różne wahania wartości, ale generalnie jego wartość spada, jeśli dobrze obliczyłem cena nabywcza jednego dolara z 1870 to ponad 18 dolarów z 2011.

Mr_Volcano

Ano widzicie panowie jest właśnie tak jak piszecie.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Łał, odkryłeś zjawisko inflacji, gratuluję :P

creep_

Raczej przeciwieństwo Denominacji, nie pamiętam jak się nazywa.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

ROTL

creep_

Zaraz sobie poczytam o tym i dopiero wtedy pogadamy.

ocenił(a) film na 9
nudecroft

Mam mgr z ekonomii więc musisz sporo poczytać ;]

Jak masz zapał to poczytaj o NPV, zdyskontowanych przepływach pieniężnych. Wówczas szybko minie...

creep_

Jesteś wieśniakiem...
Dziewczyna pyta o jakąś normalną rzecz a Ty nie potrafiąc jej odpowiedzieć robisz z siebie barana.
Nikt normalny się nie chwali wykształceniem, to raz.
Dwa, tylko na NPV i CF Cię było stać...? Jako magistra...? Widocznie jakieś baaardzo zaoczne studia kończyłeś...

ocenił(a) film na 8
creep_

creep_, jakiej inflacji, co Ty bredzisz magistrze z ekonomii, po co próbujesz pouczać, skoro tak niewiele wiesz. Inflacja tyle ma z tym wspólnego co mgr z Twoim nazwiskiem. A Bretton Woods? Świta już coś?

'mam magistra z ekonomii, więc musisz sporo poczytać' - pękam ze śmiechu, co za pycha, a przesłanek ku temu tyle samo co Twojej wiedzy, dno, zero czyli nic. Magistra ekonomii zrobiłeś pewnie na którymś z uniwerków przyrodniczych albo jakieś msg? tam wychodzi się z podobną wiedzą

dawno takiego pajaca tu nie widziałem, po co Ci to było, chciałeś wyśmiać nudecroft, który/a grzecznie pyta, bo nie wie - a ostatecznie wszyscy wyśmiali Ciebie, ironia losu.

i nabazgrać jeszcze 4000 postów na filmwebie - widzę, że nuda i brak pracy doskwiera.
pajaców nie pozdrawiam.

nudecroft

Czy to nie przez żydów dolar stracił na wartości? To oni doprowadzili do tego, że pieniądze nie mają dzisiaj pokrycia w złocie.

Sportwell

Trudno powiedzieć, trzeba by było zapytać historyków.

nudecroft

Niestety nie jestem dobry z historii, więc wrzucam wersję Cejrowskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=8wx8eZ1BqSw

Sportwell

OK, zalookam.

nudecroft

Generalnie nie przepadam za nurtem New Age i radzę trzymać się od tego z daleka, ale Zeitgeist: Duch Czasu poświęca aż 1/3 całego filmu na właśnie banki konkretnie i wyjaśnienie jak zdobyły władzę nad światem. Polecam, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że znasz już tą produkcję. Swego czasu było o niej bardzo głośno.

http://youtu.be/sdtfbgy_2z8?t=1h14m28s

Sportwell

Oczywiście, bardzo ciekawy dokument, tak, słyszałam co nieco o tym ale teraz wiem więcej ; )

nudecroft

Poza bankami jest tam też jedna część poruszająca kwestię religii (bardzo intrygująca) oraz druga przedstawiająca teorię nt. tego, że za zamach na WTC odpowiada amerykański rząd. Nie wiem, czy obejrzałaś tylko ten part o bankach, ale dwa pozostałe polecam.

Sportwell

Ściągnęłam sobie cały na dysk ;)

nudecroft

W takim razie mogę już zostawić Cię w spokoju :)

Sportwell

: ) Możesz dalej chwalić się swoją wiedzą, nie ma w tym nic złego :)

nudecroft

Yy, nie, nie, już na początku napisałem, że nie posiadam znaczącej wiedzy o tych sprawach; chciałem tylko polecić dobry dokument w temacie pieniądza, skoro taki już został poruszony.

Wszystkiego dobrego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones