PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 969
ocen
7,9 10 1 91969
8,5 34
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Chodzi o tę scenę, w której szybki Mike zostaje zabity w kiblu podczas srania. I jeszcze później gościu, który go ubił opowiada o tym. Myślałem, że się porzygam. Żeby była jasność - nie przekreślam z tego powodu całego filmu. Ale pewnie i tak zostanę zlinczowany przez niektórych fanów.

Pewnie, że zostaniesz zlinczowany. Bo takimi scenami ten film żyje. Pokazuje, że śmierć nie jest atrakcyjna i nie przypomina tego, co się widzi w starszych westernach. Ludzie nie umierali w równych pojedynkach i nikogo nie obchodziło, czy ktoś jest uzbrojony. Nikt nie wychodził na ulice i nie czekał, aż przeciwnik będzie miał szanse sięgnąć po broń. I sama śmierć nie jest "ładna", jak to czasem w filmach wygląda. Facet dostaje w kiblu, bo tak było najprościej. Może Cię to nie przekona, ale myślę, że nie z przypadku ta scena tak wyglądała. Zresztą Mały opowiadając o tym też wyglądał, jakby miał się porzygać. Był obrzydzony tym, co zrobił.

ocenił(a) film na 8
NickError

Dobrze napisane cała prawda!Ten western to nie jest typowy western tylko raczej nie typowy Clint wiedział co robi chciał fanów i nie fanów westernów zaskoczyć i to mu się udało widząc oburzenie nie których ludzi.

ocenił(a) film na 10

Wytłumaczę dlaczego ta scena jest w filmie:
Schofield Kid bardzo to przeżywa i ma wyrzuty sumienia, a scena została specjalnie tak wyreżyserowana, aby pokazać człowieka bezbronnego. Z drugiej strony był to idealny moment kiedy nie był pilnowany przez swoją bandę. Więc gdyby nie było tej sceny wymyślili by głupią strzelaninę w której ginie, a przez to główny bohater nie miał by dylematów moralnych. Podobnie jak w scenie w górach.
Jeżeli krytykujesz scenę masz do tego prawo nie jest ona zachwycająca, ale przedstawia idealnie naturę ludzką. W pierwszej chwili strzelec chełpi się tym co zrobił, a za moment żałuję, że do tego doprowadził. Mało tego spłyca czyn odebrania życia do czegoś niewielkiego jak pociągnięcie za spust. Wydaję mi się, że próbuje doszukać się konkretnego szczegółu który uczynił go złym.

Myślę że tym postem nie zlinczowałem Cię :-)
Jeżeli masz pomysł na scenę która zastąpiła by tą chętnie poczytam o alternatywnej historii łowców głów. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

A za co konkretnie w tej scenie tworcy "powinni tak dostac w leb, az by zagwizdalo"?
Jak wyjezdzasz z czyms takim, to chociaz sprobuj uzasadnic, a nie stawiasz teze - i adieu.

To przy takim "Antychryście" byś zapłakał rzewnymi łzami.

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

Utopiłby się..

ocenił(a) film na 8

Wyobraź sobie, że można umrzeć nawet podczas srania. To nic wyjątkowego.

ocenił(a) film na 9
berni_

Tak umarła caryca Rosji Katarzyna II Wielka. Ale to chyba słuszna kara za przerobienie polskiego tronu na sedes.

ocenił(a) film na 8
PaulKellerman

Jeżeli za przerobienie tronu na sedes ktoś zasługuje na śmierć, to na co zasługuje pedofil i osoba ukrywająca go?

ocenił(a) film na 9
berni_

Zbrodniarze zasługują na coś o wiele gorszego niż szybka śmierć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones