PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4197}

Bird

7,4 2 743
oceny
7,4 10 1 2743
6,8 5
ocen krytyków
Bird
powrót do forum filmu Bird

Dlaczego wciąż nazywacie Bird'a trębaczem?!!! To samo jest na okładce DVD -przeceiż każdy winien wiedzieć (powinni uczyć tego na muzyce w podstawówce, że grał na alcie - saksofonie altowym (zazwyczaj na Selmerze, co mnie wcale nie dziwi;)Trębaczem, z którym go mylicie jest oczywiście Dizzy Gillespie.
A co do filmu - ok, ale ja chciałbym zobaczyć film o prawdziwym Birdzie - zachłannym sukinsynu, który chciał tylko ćpać i grać, przewalał swoich kolesi, zastawiał saksa, używał kobiet tak jak dragów, był ubóstwianym, geniealny i był duszą bebopu.
W filmie Eastwood wszystko (sorki za to określenie:) wybielił. I sam Charlie taki jakiś miły, Chan zupełnie nie podobna do siebie. A co z elektorwstrząsami? W fimie jakby ich nie doświadczył - a przecież był w tym samym szpitalu i leczono go tak samo, jak później Budd'yego Powella - tylko,ze ten ostatni tego artystycznie nie przyżył (notabene -to jedna z najsmutniejszych i najtragiczniejszych dla historii muzyki) A co z pogrzebem - o ile wiem to wyglądał całkiem inaczej (to samo zresztą zrobiono Louis'owi Armstrongowi)
To tyle - wiem, że się czepiam, ale gdy chodzi o muze to jestem faszystą:)

8art

Czytało się biografię Milesa... :) cóż, zgodzę się, że nieco wybielony, ale sam Miles w książce opisuje (jednak) Birda jako miłego człowieka (charakter). Nie zapominajmy, że to jest subiektywna opcja Eastwooda, podobnie jak subiektywizm Davisa. Ale zgadzam się - wyobraźmy sobie np. scenę elektrowstrząsów... (yeah!) ;)))

8art

Cóż poradzisz, że dla niektórych saksofon to "taka trąbka"? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones